Części do samochodu – cena, opinie, modele

Wybór felg aluminiowych

Wiadomo, że samochód potrzebuje opon do poprawnej jazdy, ale oprócz nich bardzo ważne są felgi. Felga stanowi pewnego rodzaju „szkielet” dla opony samochodowej i jest niezwykle ważnym elementem koła.

Podstawową funkcją felgi jest zapewnienie miejsca na nałożenie opony. To właśnie na felgę nakłada się oponę lub oponę wraz z dętką. W związku z tym felga musi być idealnie okrągła. Każde wygięcie lub inne uszkodzenie eliminuje felgę z użycia, ponieważ może to grozić przebiciem opony lub uchodzeniem z niej powietrza.

Jakie felgi wybrać do samochodu?

Nie należy zapominać o innych funkcjach felg samochodowych. Innym bardzo ważnym zadaniem felgi jest wentylacja elementów układu hamulcowego, takich jak tarcza, bęben, przewody hamulcowe lub zaciski (nie mogą się one przegrzać, więc funkcja chłodząca spełniana przez felgę jest bardzo ważna).

Felgi spełniają również funkcję estetyczną. Na rynku można znaleźć wiele ciekawych wzorów i rodzajów tych elementów, które mogą stanowić bardzo interesującą ozdobę samochodu. Felgi wykonywane są ze stali oraz aluminium i głównie felgi aluminiowe pełnią funkcję ozdobną. Istnieją również specjalne felgi wyczynowe, które są wykonane z magnezu, który jest niezwykle lekki i wytrzymały i spełnia on wymagania jazdy wyczynowej.

Oczywiście wybierając felgę należy znać rozmiar opon pasujących do samochodu. Felgi i opony powinny być dobrze dobrane pod względem rozmiaru, tak aby wszystko do siebie pasowało. Warto również dodać, że wiele polskich sklepów motoryzacyjnych oferuje różne rodzaje i rozmiary felg, więc zakup tych elementów nie jest trudnym zadaniem.

wzory felg aluminiowych